Parafia św. Kazimierza

Oficjalny serwis

Liturgia

Niedzielna i świąteczna

Porozmawiajmy

Na Forum

Koło PTTK "Królewicz"

Razem wędrujemy

Hieronim w pracowni

Krąg biblijny

Biblijne wtorki

Wtorkowy wieczór w naszej Parafii to czas związany w szczególny sposób z lekturą Pisma Świętego. Wieczorną Msze św. łączymy z mini-katechezą biblijną, a po niej spotykanie spotkanie kręgu biblijnego w salce (godz. 18.45 – 19.45).

Najbliższe spotkanie już po wakacjach. Wstępnie planujemy zacząć od Listów św. Pawła.

 

Ewangelie niedzielne 2022 roku (w liturgii to "Rok C") zaczerpnięte są z Ewangelii według św. Marka dlatego też na naszych spotkaniach wczytywaliśmy się z uwagą w tekst tej najstarszej Ewangelii.

W kwietniu 2022 roku – rozpoczynając lekturę Dziejów Apostolskich – wyruszyliśmy w podróż do początków historii Kościoła zapisanej przez św. Łukasza, ewangelistę.

We wtorek 22 listopada 2022 otworzyliśmy wspólnie ostatnią, prawdopodobnie najbardziej tajemniczą Księga Pisma Świętego – Apokalipsę św. Jana, apostoła.  Lekturę Apokalipsy zakończyliśmy przed Wielkanocą 2023 roku.

Aktualnie kończymy czytać i analizować Ewangelię św. Jana. oraz trzy Listy jego autorstwa.

Zapraszam do udziału w tej pełnej niespodzianek wyprawy biblijnej.

ks. Adam, proboszcz

 

P.S. Jestem przekonany, że można mówić także o Liturgicznym Kręgu Biblijnym. Stanowią go ludzie, którzy spotykają się w każdą niedzielę, a także w większość uroczystości i świąt kościelnych, na dowolnej Mszy św. w dowolnym kościele. Tym, co ich przede wszystkim łączy, to świadome, uważne i konsekwentne słuchanie czytań liturgicznych, czyli skierowanego do nas słowa Bożego.
Zapraszam i do tego Kręgu!

 

Obecni na Forum

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Back to top